Ak Vás zaujíma, prečo sme vlastne v roku 1991 vznikli, prezradíme Vám to: „BOLO TO Z LÁSKY”. Samozrejme, že nie z tej, ktorá Vás napadla ako prvá, ale Z LÁSKY K ZVIERATÁM. Ale poďme pekne po poriadku.

Firma ZOOPRODUKT vznikla ako väčšina malých firiem na Slovensku v tej dobe. Vám mladším sa bude zdať, že hovoríme ako pamätníci, ale pred dvanástimi rokmi nebol v každom meste „PETSHOP“ a to ešte s takým sortimentom ako dnes. V tej dobe sme chovali psov, hadov, akvarijné ryby, exotické vtáky, terárijné zvieratá. Vyzeralo to u nás ako v malej ZOO a všetky tieto zvieratká potrebovali jesť a tiež potrebovali rôzne pomôcky. Preto sme sa rozhodli hľadať dodávateľov, ktorí by nám ponúkli sortiment krmív a pomôcok. Niektoré veci sme si sami začali vyrábať doma „na kolene“. Postupom času sa začal rozširovať ponúkaný sortiment, zriadili sme prvú predajňu , potom druhú... Začali za nami chodiť obchodníci, ktorým sa páčil sortiment ponúkaný v našich predajniach. A boli to vlastne oni, ktorí nás naviedli na myšlienku vytvoriť veľkoobchod. A tak sa stalo. Spočiatku sme sa tiesnili v malých a neskôr v prenajatých priestoroch. Ale to je už našťastie minulosťou. V súčasnosti sídlime tri kilometre od Piešťan a v našom veľkoobchodnom sklade zatiaľ na ploche 600m2 ponúkame široký sortiment chovateľských potrieb, pre akvaristov, teraristov, chovateľov psov, mačiek, exotických vtakov, holubov a ostatných domácich zvierat. V našom sortimente nájdete tovar od renomovaných výrobcov, či dodávateľov ako su napr.: TRIXIE, PETIMEX, FLEXI, SAVIC, NEDERMA, VERSELE LAGA, MODERNA PRODUCTS, DAPHNIA, KARLIE , INTERZOO, PROVIMI. FLAMINGO, a mnohých ďaľších.

Veľa výrobkov sa snažíme vyrábať vo vlastných prevádzkach. Z našej výroby pochádzajú: náhubky, vodítka, obojky, ležadlá, domčeky pre psov a mačky, potreby na výcvik psov, rukávy, pešky, byče, obleky ... Pre chovateľov vtákov a hlodavcov vyrábame predné diely na klietky, voliery a rôzne miešané krmivá. Novinkou v našej ponuke sú voliéry, koterce a búdy pre psov, ktoré vyrábame podľa rozmerov udaných zákazníkmi. V našej ponuke nájdete aj živé zvieratá ako napríklad papagáje, hlodavce a teraríjne živočíchy, vtákov.

Na začiatku sme spomínali lásku – lásku k zvieratám. A na tú istú vlnovú dĺžku ste naladený aj Vy. Pretože inak by ste sa v čítaní nedostali až sem. Veľmi nás to teší a radi Vás uvítame v kruhu ľudí, ktorým leží na srdci to, aby sa „nemé tváre“ a najlepší priatelia nás ľudí mali lepšie (a my s Vašou pomocou im to možeme poskytnúť.)